Kıyafet, ayakkabı, takı ve pek çok unsuru içinde barındıran giyinme odaları; ev dekorasyonu için çok önemli bir yere sahiptir. Bu odalar, evin diğer alanlarına göre oldukça kişisel bir bölüm olarak bilinir. Bu yüzden giyinme odası dekorasyonu yapılırken oldukça titiz ve planlı olunması gerekir. Aynı zamanda zevk sahibi adımlar atılmalıdır.

Giyinme odaları, işlevsel olması gereken alanlardan biridir. Aynı zamanda dekoratif ve zevk sahibi bir oda olması gerekir. İlk olarak kıyafetlerinizin, ayakkabı ve muhafaza edeceğiniz tüm eşyaların listesini çıkarmalısınız. Bu şekilde mobilya ve depolama için ihtiyacınız olan her şeyi baştan belirleme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Giyinme odası dekorasyonu için bu alanın büyüklüğü de önemli bir konu olacaktır. Kullanılacak alanın büyüklüğü, dekorasyon bakımından büyük bir önem taşır. Aksi takdirde kalabalık ve amacının dışına çıkmış bir dekorasyon ile karşılaşmanıza sebep olabilir.

Giyinme Odası Dekorasyonu

Giyinme Odasında Yansıtmayan Duvar Renkleri

Giyinme odası genellikle evin diğer alanlarından daha küçük olur. Doğru duvar rengi ile çok daha ferah bir ortam sunabilirsiniz. Bu yüzden açık renk tonlarından faydalanmanız tavsiye edilir. Açık olan renkler, odanın çok daha büyük ve ferah görünmesini sağlayacaktır. Aynı şekilde parlak olan renkler tercih ederseniz, kıyafetlerinizi denerken daha ufak detayları bile görmenize imkan sunar.

Açık ve parlak duvar renkleri, ışığı yansıtma özelliğine sahiptir. Bu şekilde kıyafet seçimlerini daha doğru yapmanız mümkün olacaktır. Tüm bu detaylara dikkat ederek yapılacak renk tercihleri, giyinme odanızın zevkine uygun ve işlevsel olmasını sağlayacaktır.

Kendinize Alan Bırakmalısınız

Giyinme odası dekorasyonu yaptığınız alan, genellikle dar ve ufak bir yere sahip olmaktadır. Bu yüzden kendinize hareket edebileceğiniz bir alan bırakmak oldukça önemli bir detay olacaktır. İçerisinde kendinizi boğuluyor gibi hissetmemeniz gerekir. Aynı zamanda konfor alanı sağlayacaksınız.

Kıyafet, ayakkabı ya da diğer aksesuarlarınızı rahat bir şekilde denemenizi sağlayacak olan hareket alanını oluşturmak için özellikle sürgülü kapı seçmeniz tavsiye edilir. Bu şekilde alandan tasarruf etmeniz mümkün olacaktır. Kıyafetlerinizin ve diğer eşyalarınızın muhafaza edileceği bir giyinme odası dekorasyonu oldukça konforlu bir adım olacaktır.

Giyinme Odası Dekorasyonu

Giyinme Odalarında Fonksiyonel Mobilya Kullanımı

Giyinme odası dekorasyonu; işe giderken, özel bir davetiye için ya da arkadaş buluşmaları için kullanabileceğiniz bu alanın fonsiyonel olması çok önemli bir konudur. Aynı zamanda çok amaçlı ve işlevsel mobilyaların bulunması gerekir. Ayrıca giyinme odanızda fazlalık olan eşyaları bulundurmamanız tavsiye edilir. Hem estetik bir görünüme sahip hem de fonksiyonel mobilyalar ile dekorasyon yapmanız çok doğru bir seçim olacaktır.

Dresuarlar, giyinme odası dekorasyonu için vazgeçilmez bir parça olmaktadır. Hem aksesuarlarını saklayacağınız hem de makyaj malzemesi olarak değerlendireceğiniz bu parça, oldukça kullanışlıdır. Oldukça fazla seçeneğe sahip olan bu dekorasyon ile bakış açınızı değiştirmeniz mümkün olacaktır.

Giyinme Odası Dekorasyonu

Giyinme Odalarında Dağınıklığa İzin Vermeyin

Giyinme odaları, oldukça çabuk bozulabilen alanlardan olduğu için düzen sağlamak oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur. Aksi takdirde kalabalık ve dağınık ortamda hiçbir şey bulamayacağınızı bilmelisiniz. Bu yüzden ilk olarak giyinme odasında bulunan kıyafetlerinizi, ayakkabılarınızı, çantalarınızı ve diğer tüm eşyalarınızı düzgün bir biçimde yerlerine koymanız tavsiye edilir. Bu şekilde eşya kaybetme durumunuz söz konusu olmayacaktır.

Eşyalarınızı kategorilere ayırarak yerleştirmek size büyük bir avantaj sağlayacaktır. Bu şekilde düzen sağlayabilir ve ihtiyacınız halinde aradığını bir ürüne ulaşmak bakımından büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Giyinme odası, hayatınızın her anında sizi dağınıklıktan kurtaracaktır. Büyük bir düzene sahip olmanızı sağlayan giyinme odası dekorasyonu, tamamen kişisel bir alan olduğu için özen gösterilerek oluşturulmalıdır.

Giyinme Odası Dekorasyonu

Giyinme Odasında Farklı Boyutlarda Aynalar

Giyinme odası dekorasyonu, aynaların bol kullanıldığı bir alan olacaktır. Denediğiniz kıyafetlerin, ayakkabıların ve diğer eşyalarınızın üzerinizde nasıl durduğunu görmek için aynalara ihtiyacınız olacaktır. Bu yüzden giyinme odanızda pek çok boyutta olan aynalar kullanmanız oldukça önemli bir durumdur.

Giyinme odanızın farklı yerlerine yerleştirecek olduğunuz aynalar ile kendinizi ve üzerinizdekileri çeşitli açılardan görebilir ve en doğru kararı verebilirsiniz. Boy bir ayna kullanarak işinizi daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Hatta dolaplarınızı tamamen ayna olarak seçebilirsiniz.

Giyinme Odasında Dekor

Giyinme odanızın zemini, rahat bir şekilde hareket etmenizi sağlamalıdır. Fakat ufak bir kilim ya da halı atarak da dekorasyonu güçlendirebilirsiniz. Aynı zamanda halı ya da kilim ürünlerinin zemin kısmını dekore etmesinin dışında ses yalıtımı da sağlamaktadır. Halı ve kilim tarzında tamamlayıcı bir ürün tercih ederken, zevkinize uygun ve odanızın atmosferi ile bütünleşecek olan desenler ve renkler tercih etmeniz adına faydalı olacaktır.

Özellikle evli çiftler için bütün kıyafet ve diğer eşyaların sığdırılması gerekir. Bu yüzden giyinme odaları için yeni depolama alanlarına ihtiyaç vardır. Aksi takdirde yeni kıyafetlere ve diğer eşyalara yer kalmayacağından dolayı sorunlar ortaya çıkabilir. Bol çekmeceli ve raflı saklama çözümleri, giyinme odası için oldukça avantajlı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.