Evinizde sevdiklerinizle geçireceğiniz mutlu ve sıcak zamanların şahidi konumundaki koltuk takımları seçimi ile alımı oldukça zor ve karmaşık bir süreçtir. Mağazaları gezersiniz, oturur denersiniz. Ancak hangisini alacağınız üzerinde kararsız kalır fikirler edinmeye çalışırsınız. Kanepe ve oturma grupları ile koltuk takımlarının seçiminde üzerinizde olan baskıdan kurtulacağınız adres Area Mobilya ile hayatınıza renk katacak koltuk takımı modelleri.

Sizin İçin En İyi Koltuk Takımı

Koltuk takımını seçmek size kolay gibi gelebilir. Ancak mağazaya gittiğiniz zaman karşınıza birçok fikir ve çeşit çıkıyor. Kumaşından, büyüklüğüne, ek parçalarına kadar bir dizi sorunun yanıtını aramak zorunda kalıyorsunuz. Bu aşamada Area Mobilya iç mimarlarının desteği ile evinizin uzun yıllar modasını terk etmeyecek koltuk takımlarına ulaşmanızın anahtarı oluyor.

Oturma grupları evinizde uzun süreli yaşam sürdüreceğiniz mobilyalardır. Bir çoğumuz aldığımız koltuk takımından pişman oluruz ve yenilemek yoluna gideriz. Bu sebeple yenilenen mobilyada bir öncekine göre aynı hatalar yapmaktan kaçınırsınız. Kötü koltuk takımı almak yerine bundan sonraki dönemde rahat edebilmeniz için Area Koltuk Takımlarının geniş ürün kataloğu incelenmelidir. Burada hayatınıza renk katacak koltuk takımları uzun süreli kullanacağınız ürünler olmaktadır.

Koltuk Takımlarında Sizi Yansıtacak Tarzlar

Koltuk takımlarınızın tarzı her şeyden önce gelir. Evinizin şu anda ne tür bir tarza sahip olduğunu incelemeniz ve ardından bu temaya uygun bir kanepeler seçmeniz gerekir. Bu adım çok açık görünüyor, ancak birçok insan sadece sevdiği tarz ürünleri satın alıyor ve ne yazık ki sevdikleri ürünler çoğu zaman odanın tarzına uymamaktadır. Ya da odadaki halıyla ya da kanepenin ötesine geçen sanatla çalışmayabilir. Tüm bu unsurların bir arada anlamlı olması gerekir, bu yüzden doğru görünümü elde ederek başlamak gerekmektedir.

Kişisel olarak içindeyken odanın nasıl hissetmesini istediğinizi iyi düşünün. Bu alanın sakin ve sessiz, eğlenceli ve heyecan verici  hissetmesini mi istiyorsunuz, yoksa yüzyıl ortası gibi klasik belirli bir temanız mı var. Ya da tüm bu adımları atlar, süper rahat ama tamamen yerinde olmayan bir kanepe elde edebilirsiniz. Evinizin tasarım havasını bulmanız gerekiyorsa, Area Mobilya’nın en popüler iç tasarım stilleri hakkındaki kılavuzumuza ile profesyonel iç mimarlarımızla birlikte göz atabilirsiniz.

Koltuk Takımlarında İşlevsellik Önemli

Oturma odanızdaki koltuk takımları ile kanepeleri ne için kullandığınız gerçekten önemlidir. Oturma odalarında rahat bir oturum ile dinlenmek birinci önceliğiniz olabilir. Ancak burada her gün TV izleyeceğiniz oda mı olacak yoksa misafirlerinizi mi ağırlayacaksınız. Aynı zamanda gece konaklamalı gelen misafirlerin odası için bir çekyat özelliği taşıyan koltuk takımı sizin için önemli işlevsellik kazandırabilir.

Oturma odası ile salon arasında bir koltuk takımı seçmek zorunda kalabilirsiniz. Oturma odaları daha çok küçük odalardır ve buralarda köşe grupları tercih edilmektedir. Bu gruplar daha az alan kaplar ve odada yaşam alanı bırakır. Bu sebeple daha çok tercih meselesidir. Aynı zamanda köşe grupları sevdiklerinizle daha yakın olma olanağı sağlarken çok daha konforlu olarak sizlere sunulur. Burada sohbet ederken, TV izlerken uzanmak ve bir şeyler atıştırmak her zaman keyif verici olacaktır. Bu anlamda oturma odası ile koltuk takımı seçimlerinde odanızın büyüklüğü ile işlevsel olarak ne için kullanacağınıza da bakmanız gerekmektedir.

Koltuk takımı seçiminde gerçekten ihtiyacınız olanı belirlemeniz gerekir. Bu aşamada ihtiyacınız olmayan ürünlerin alınması evinizde gereksiz yer kaplar ve bütçe açısından iyi sonuçlar vermeyebilir. Aradığınız koltuk takımında kanepe tarzı ürünler revaçtadır. Resmi, daha az rahat, daha yapılandırılmış, daha dik olabilir. TV seyreden kanepelerin daha yumuşak olması gerekir; içine batabileceğin ve üzerinde uzanabileceğin tarzda bir şey. Ve çoğu kişinin kanepe bakımını umursamadığını bildiğimiz için kanepelerin bazı bölümleri daha fazla aşınma yaşar. Area Mobilya bu bilincin içerisinde sizlere uzun ömürlü koltuk takımlarını kaliteli haliyle sunmaktadır. Uzun vadelerde ve yıllar kullanacağınız ama modernliği hiç bitmeyecek koltuk takımları sizlerin mutluluğuna şahit olan mobilyalardır. Koltuk takımlarında tasarımlarda önemlidir. Örneğin oturma odası için resmi bir his veren koyu renkli bir kanepe veya TV odası için rahat bir his veren nötr bir kanepe. Sizin ihtiyacınız hangisi?

İdeal Koltuk Genişliği ve Derinliği

Mevcut oturma odanızda satın almayı düşündüğünüz kanepeyi ölçmeniz önemlidir. Bunu yapmazsanız koymak isteyeceğiniz odaya muhtemelen sığmayacaktır.  Bu durumda odaya hakim ancak size yaşam alanı bırakmayan ya da mobilyaya ait diğer ürünleri koyabileceğiniz bir alanın kalmaması gibi sorunlarla karşılaşırsınız. Kanepenin odayı çok büyük veya çok küçük hissetmeden güzel bir şekilde doldurması gerekir. Bunu doğru yapmak için önce metrenizi alın ve önce kanepe genişliğinizi ölçün. Kanepenizin başucunda yan sehpalar isteyip istemediğinizi düşünün. Sehpa koymak isterseniz  kanepe ölçünüzün her iki yanına yaklaşık 50 cm genişlik eklemeniz gerekir. Bu aşamada sizlerin ihtiyacı olan koltuk takımlarında geniş ürün yelpazesi ile Area Mobilya en önemli adresiniz olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.