Televizyonlarınızı koymak için satın aldığınız TV konsolları pek çok farklı fonksiyonel özelliği bünyesinde barındırmaktadır. Genellikle salon ya da oturma odasında yer alan TV üniteleri, ufak biblo ve resim çerçevelerini sergilemek için de kullanılabilmektedir. TV ünitelerinde kullanılan süsler, üniteyi ön plana taşıdığı gibi salon dekorasyonunun da daha zarif bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır. Duvara monte edilen bir dekorasyon yapmayı düşündüğünüzde daha az ve daha minik eşyalar kullanarak bir dekorasyon yapabilir ve TV konsolları dekorasyonu konusunda modern raflardan yardım alabilirsiniz. Modern raflar salon ya da oturma odanızın daha profesyonel bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.

TV Ünite Dekorasyonunda Vintage Tasarımlar

TV Ünite Dekorasyonunda Vintage Tasarımlar

TV ünite süsleme konusunda minimalist eşyalardan yardım alabileceğiniz gibi vintage dekorasyonları da kullanabilirsiniz. Vitrin tarzı konsept üniteler için ideal olan vintage tasarımlar, günümüzde dekoratörler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Aksesuarların sergi alanlarında, kitaplıklarda ya da TV ünitelerinde kullanılan bibloların korunması açısından avantajlı olan vintage tasarımlar, aynı zamanda eskinin geleneksel ruhunu yeniye de uyarlamaktadır.

TV Ünite Dekorasyonunda Şıklık

TV ünitesi dekoru konusunda şık olmayı tercih edenler için minimalist geçişler tercih edilebilmektedir. Özellikle açık mavi tonlarında bir TV ünitesi ile kırık beyaz duvarları bir arada kullanarak aradığınız şık görünüme kavuşabilirsiniz. Şıklık dendiği zaman akla gelen renkler arasında hiç şüphesiz mat gri ve parlak siyah da yer almaktadır. TV ünitelerinde altın satısı yaldızlar ile kullanılabilen bu iki renk oturma odası ya da salonlarınıza şıklık ve zarafet katacaktır. Her gün TV izler iken güzel bir dekorasyon ile karşılaşmak istiyor iseniz TV ünitelerinizde kitaplardan yardım alabilirsiniz. Ayrıca hayvan desenli figürler ile de güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Duvara Monte Edilen Ünite Tasarımları

Oturma odanıza uyum sağlayacak bir TV ünitesi seçer iken ilk olarak duvara monte edilen modellere göz atabilirsiniz. Duvar boyunca ya da sizin istediğiniz ölçülerde ahşap panelin üzerine entegre edilen TV modelleri, kusursuz bir oturma odası dekorasyonu oluşturmanızı sağlayacaktır.

Konsept TV Ünite Tasarımları

Farklı renk ve görünüme sahip TV ünite tasarımları, oturma odanızın dekorasyonu açısından büyük söz sahibidir. Profesyonel dekorasyon yapmak istiyor iseniz işe TV ünitelerinden başlayabilirsiniz. Oturma odanızın boyutuna göre karar verebileceğiz TV üniteleri, pek çok farklı işleve sahiptir. TV ünitelerine kitap ve buna benzer eşyalar koyabileceğiniz gibi televizyonunuzu da buraya monte edersiniz. Bu nedenle TV ünite tasarımları ve oda dekorasyonunun birbiri ile uygun olması şarttır.

Çatı Katında TV Odası Dizaynı

Evinizde yer alan ve pek kullanmadığınız çatı katınızı TV odasına dönüştürmek isteyebilirsiniz. Bu hususta eğimli bir çatı ile karşı karşıya kalacaksınız. Çatının eğimini kullanarak bu odada güzel bir atmosfer yaratmanız mümkündür. TV odası dekoru konusunda odada yer alan duvarlardan en kısa olanı tercih edebilirsiniz. Böylece TV ünitesini kolay bir şekilde dekore edebilir ve duvarın tamamının TV ünitesi ile kaplanmasını sağlayarak estetik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Duvarlara Özel TV Uygulaması

Duvarlara Özel TV Uygulaması

Salonunuz ince ise salonunuzda duvar boyu TV konsolu uygulamaları yapabilirsiniz. İnce ve uzun salonları tamamlayan bu uygulamalar duvarınızın estetik bir bütünlük kazanmasına neden olmaktadır. Duvar boyunca TV konsolu ile ilgili uyumlu tonlarda bir kaplama deneyebilirsiniz. Duvar yüzeyine de televizyonunuzu sabitlemek için ahşap bir konsol kullanabilirsiniz. Odanın tamamlayıcı unsurları olarak da biblo ve tablolardan yardım alabilirsiniz. Böylece oturma odanızın hem estetik hem de zarif görünmesini sağlayabilirsiniz.

TV Ünite Dekorasyonunda Fütüristik Özellik

TV ünitelerinde fütüristik detaylar yaparak oturma odalarınızı sıradan bir oturma odası görünümden uzaklaştırabilirsiniz. Dekorasyonun kendi içerisinde bütünlük oluşturması açısından yalnızca TV konsolları değil diğer tüm ürünler de aynı tarza sahip olmalıdır.

TV Konsollarında Rahat ve Ferah Geçişler

TV ünitelerinizi yerleştirmek için geniş bir salon tercih etti iseniz TV konsollarınızı ufak bir alana sıkıştırmaya çalışmanıza gerek yoktur. Bir duvarın tamamını kullanarak geniş bir görünüme sahip TV alanları oluşturabilirsiniz. Salonunuz geniş ise koyu renkli konsollardan da yardım alabilirsiniz. Bu sayede hem TV konsol dekorasyonu konusunda profesyonel bir yaklaşımda bulunmuş hem de rahat bir TV izleme keyfi içine girmiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.