Evlerinizde keyifli bir şekilde zaman geçirebilmeniz adına bu alanın dekorasyonu konusunda dikkatli davranmanız gerekir. Dekorasyon konusunda uygulayacağınız mobilya kullanım tüyoları yaşam alanlarınızın daha estetik ve yaratıcı bir havaya bürünmesini sağlayacaktır.

Evinizdeki alanları verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu alanları dekoratif aksesuarlarla süsleyerek hem şık hem de konforlu bir alan yaratmanız mümkün. Bunun için çeşitli opsiyonları değerlendirerek sizin için en uygun tarzı evinizde kullanın. Uygulayacağınız basit mobilya kullanım tüyoları sayesinde yaşam alanlarınız olan evlerinizi daha şık ve yaratıcı bir havaya büründürebilirsiniz. Uyumlu bir şekilde yapacağınız dekorasyon sayesinde evinizin havasını değiştirebilir, alanlarınıza farklı bir derinlik katabilirsiniz.

Boş Alanları Dekoratif Amaçlı Kullanın

Salonunuzda, pencere önünde boş bir alan bulunuyorsa eğer bunu dekoratif amaçlı kullanabilirsiniz. Sizi rahatlatacak sessiz bir köşe planlamanız için mobilya kullanım tüyoları bulunmaktadır. Bu alana rahat bir puf yerleştirerek, sessiz ve sakin bir köşe yaratabilirsiniz.

Rahatça oturabileceğiniz ve keyifli zaman geçirebileceğiniz bu alan, salonunuza şık bir hava katacaktır. Bu alanda dinlenmek istiyorsanız eğer, tekli bir koltukla bir sehpa, bu amacınıza hizmet edecektir. Ayaklarınızı uzatabileceğiniz yakınlıkta bir sehpayla birlikte tekli koltuğunuzu bu alana yerleştirerek keyifli zaman köşesi yaratabilirsiniz. Dekoratif saksılarla ve diğer eşyalarla bu alanı süsleyebilirsiniz. Dekoratif saksıların ve diğer aksesuarların kullanılması, daha hareketli bir alana sahip olmanızı sağlayacaktır.

Her Alanı Aydınlatmaya Özen Gösterin

Evinizdeki her alanı yeterli derecede aydınlattığınıza emin olun. Farklı aktiviteler için ayırdığınız alanlar için, çeşitli aydınlatma araçları kullanabilirsiniz. Bu aydınlatma araçları, alanın daha şık ve estetik görünmesini sağlayacaktır. Kullanacağınız alan ışıklandırmasına uygun olarak yapacağınız dekorasyon için bazı mobilya kullanım tüyoları bulunur.

Örneğin, oturma takımınızın yanına şık bir şekilde yerleştireceğiniz lambaderin altına tüylü bir halı serebilirsiniz. Bu alanın daha şık görünmesini sağlamakla beraber bir bütünlük yakalamanızı sağlayacaktır. Ya da okuma alanı olarak ayırdığınız çalışma köşenizde ışıklandırmaya yer vermek için masa lambaları kullanabilirsiniz. Loş ışık sağlayarak okuma yapmanıza yardımcı olacak bu kaynaklar, estetik görüntüleriyle de tasarımınızı tamamlar. Bu gibi küçük detaylar dekorasyonunuzu da zenginleştirmek adına olumlu etkiye sahip olacaktır.

 

Çok Amaçlı Eşyaları Kullanın

Yaşam alanlarınızı dekore ederken dikkat edeceğiniz bir diğer mobilya kullanım tüyoları çok amaçlı eşyaların seçimi yönündedir. Bazı eşyalar, sahip oldukları ana görevin yanı sıra çeşitli fonksiyonlara sahiptir. Bu fonksiyonlar, yaşam alanınızın genişlemesini sağlarken aynı zamanda dekoratif görüntüleriyle de ortama şıklık katar.

Örneğin, salonunuz için tercihe edeceğiniz duvar ünitesinin çok raflı olması birçok açıdan avantaj sağlar. Kitaplarınız, dekoratif eşyalarınızı bu raflara yerleştirebilirsiniz. Aynı zamanda iyi bir depolama aracı olan duvar ünitelerinde bulunan çekmecelere ortalıkta görünmesini istemediğiniz eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz. Bu sayede alandan tasarruf ederken, satın alacağınız bir tane eşyanın birden fazla işlevini kullanabilirsiniz.

Yatak odalarınızda yer vereceğiniz bazaların alt kısımlarını da birer depolama alanı olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede alanınızı genişletirken eşyalarınızı güvenli bir şekilde depolayabilirsiniz.  Bu eşyalar pratik kullanımlarıyla beraber ekonomik çözüm fırsatları sunarak hayatınızı kolaylaştırır.

Detayları Önemseyin

Evinizi dekore ederken yaratıcı davranmak adına kullanacağınız mobilya kullanım tüyoları farklı fikirleri ortaya koymanız adına size yardımcı olacaktır. Evinizi dekore ederken genel olarak bütüne dikkat edersiniz. Bütünde ortaya koyduğunuz uyumu detaylarda bozarak yaratıcı düşüncelerinizi ortaya koymanız mümkün.

Örneğin, modern bir şekilde dizayn ettiğiniz evinizde antika dekorasyon ürünlerini kullanarak bir tezatlık yaratabilirsiniz. Bu sayede evinizi tek bir çizgide dekore etmeden, sınıfları değiştirme fırsatını yakalayabilirsiniz. Bu aynı zamanda yaratıcılığınızı ortaya koymanız için de bir fırsat olacaktır. Bunun yanı sıra, geleneksel çizgilere sahip olan evinizde yer vereceğiniz modern eşyalar, bu stabiliteyi bozarak ortama farklı bir hava katmanıza yardımcı olacaktır.

Geleneksel çizgilere sahip evinizde yapacağınız okuma köşesine modern bir masa yerleştirerek bu sadeliği bozabilirsiniz. Ya da tam tersi bir şekilde modern dizayn ettiğiniz salonunuza geleneksel bir kilimle farklı bir hava katabilirsiniz. Bunlar tamamen yaratıcı davranmanıza bağlı olan farklı detaylar. Bu detaylar evlerinizi renklendirerek farklı bir stile sahip olmanızı sağlayacaktır.

Eski Mobilyalarınızdan Vazgeçmeyin

Evlerinizde eskimiş olan mobilyalarınızdan vazgeçmeyi mi düşünüyorsunuz? Yaratıcı davranıp sınırları zorlamanın vakti geldi demektir. Eskimiş olan mobilya kullanım tüyoları arasında farklı fikirler bulunmaktadır. Bu mobilyaların sadece eskimiş olması gerekmez.

Görünüşünden sıkıldığınız mobilyalarınızı da tadilat yoluyla yeni bir forma büründürebilirsiniz. Örneğin, renginden sıkıldığınız komidini farklı bir renge boyayarak ortama yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Ya da eskimiş olan mobilyalarınızı zımparalayarak onların tadilatını yapabilirsiniz. Ahşap mobilyalar, bu gibi yenileme işlemleri için daha uygundur.

Evlerinizde yer alan eskimiş mobilyaları zımparalama, tadilat ve boyama yoluyla yeniden kullanıma uygun bir hale getirmeniz mümkün. Bunun yanı sıra onlara, farklı formlar verebilir, boyayarak farklı bir şekil almalarını sağlayabilirsiniz. Hatta mobilyalarınızın üzerine çizim yaparak yaratıcılığınızı da ortaya koyabilirsiniz. Bu sayede, yaşam alanlarınızı renklendirirken kendinize ait olan çizgileri de kullanmış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.