İç mekan dekorasyonu tam olarak nasıl belirlemek kesinlikle kişisel tercihlere göre değişir. Yeni bir ev satın aldınız ve iç tasarım becerilerinizi test etmek için sabırsızlanıyorsunuz. Ancak, nasıl ve nereden başlayacağınızı bilmek en önemlisidir. Lüks bir iç tasarım fikri kişiden kişiye değişebilir.

Avizeler ve kalın perdelerle süslenmiş geleneksel bir oda olabilir. Ya da belki de lüks ve modern kanepeler ve göz alıcı sandalyelerle dekore edilmiş modern bir alanda lüks bir salon olabilir.Bununla birlikte, tüm üst düzey iç mekanlar, konfor, kalite, ayrıntı ve incelik açısından büyük önem taşıyan öğelerin küratörlüğünü yapmaya odaklanır. Lüks tasarımı bu kadar arzu edilir kılan bu zarif görünümdür. Sizlere kendi lüks iç tasarımınızı tamamlamak için en iyi lüks dekoratif ipuçları vereyeceğiz. Elbette eviniz için her şeyi lüks iç mekan dekorasyonu ile yapmak , pahalı bir mobilya satın almaktan daha fazlasıdır. Lüks yaşam tarzınıza en uygun yaşam alanını yaratmakla ilgilidir. Aşağıda sahip olduğumuz fonksiyonel iç mekan dekorasyonu ipuçlarına göz atın.

1. İç Tasarım Tarzınızı Tanımlayın

Üst düzey iç tasarım iyi uygulandığında en küçük stüdyolar bile lüksle göz kamaştırır. Üst düzey bir iç mekan dekorasyonu iyi uygulanmalı ve kaliteye vurgu yapılmalıdır. Aynı zamanda, kullanıcının özgün kişiliğinden uzaklaşmamalıdır. Peki, iç tasarımda lüksü ne tanımlar?

Tüm şık evlerin ortak noktası, doğrudan girişten hissedebileceğiniz o özel auraya sahiptir. Sofistike, zarafet, detay, orantı duygusu ve yaşamanın kolay olduğuna dair kendine özgü bir his. Tüm tasarım stillerinde lüks iç tasarım göründüğünden, dekorasyonlar çok çeşitlidir.

2. Dağınıklığa “Hayır” Deyin

Lüks ev iç mekanları gündüz ve gece gibi farklılık gösterir, ancak hepsinin ortak bir yanı vardır: dağınıklık yok. Temiz ve düzenli bir yer kesinlikle dağınık bir yerden daha iyi hissettirir ve görünür. Bu nedenle, her şeyi organize edin ve düzenli tutun. Birikmiş her şey için belirlenmiş bir alan ayarlayın. Örneğin, posta, dergi ve kağıtların bir klasöre veya ofis alanına yerleştirin.

Anahtarları uzakta ama yine de erişilebilir durumda tutmak için güzel kil kaseler veya çarpıcı demir duvar kancaları kullanın. Elektronik cihazlarınız için kablo yönetimi uygulayın. Ayrıca, organize etmek burada anahtardır, bu nedenle kağıt, posta, dergi gibi birikmeye meyilli şeyler için belirlenmiş bir alan oluşturun.

3. Daha Fazla Işık

Karanlık ve kasvetli estetik ve sıklıkla tercih edilebilecek iç mekan dekorasyonu değil. En iyi lüks evlere göz atarsanız, iç mekanın ne kadar aydınlık olduğunu fark edeceksiniz. Ayrıca, alanın olduğundan daha büyük olduğunu da fark edeceksiniz. Buradaki önemli detay aydınlatmadır. Mümkünse, geleneksel bir avize yerine birkaç tasarımcı aydınlatma armatürü alabilirsiniz. Ama gerçekten bir avize almak istediğinizde, abartılı görünmeyecek göz alıcı modern ve lüks bir avize ekleyebilirsiniz. Ayrıca, odadaki mevcut ışığı yansıtabilecek ve harika bir açıklama parçası olabilecek oldukça büyük, süslü bir ayna almanız önerilir.

4. Renkler İle Oynayın

Yıllar geçtikçe gri ve beyaz, modern ve lüks mekanlar tasarlamak için tercih edilen renk seçenekleri oldu. Ancak lüks iç mekan dekorasyonu için gri veya beyazı seçmek zorunda değilsiniz – zihninizi serbest bırakın ve farklı renkleri tercih edebilirsiniz.

2020 Yılının Pantone Rengi: Klasik mavi iyi bir alternatiftir. Bu renk tonu sakinlik, güven ve bağlantı sağlar ama aynı zamanda temiz ve zariftir. Lüks alanınız için uygun bir seçim. Ayrıca mavi rengin evinize dahil edilmesinin çok kolay olması da ayrıca avantaj.

Lüks bir mekan tasarlamak için dokularla nasıl oynadığınız da önemlidir. Ahşap, kadife, tüy, metal ve deriyi düşünün – bu malzemelerin her biri odaya önemli bir tarz katar. Doğru kombinasyon ve farklı renkler ile zevkinize en uygun iç mekan dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Lüks iç tasarımın olmazsa olmaz özelliklerinden biri de pencerelerdir. Lüks ve modern perdelerle süslediğiniz pencereleriniz de eve lüks bir hava katabilir. Pencereyi, süslemek için uzun yağma veya perdeler kullanın. Perde istemiyorsanız, süper şık bir görünüm için odun kömürü veya koyu ahşap renginde pencere pervazları da güzel bir seçim olacaktır.

5. Lüks ve Modern Yatak Odası İç Tasarımları

Şifonyerler ve komodinler, detayları veya donanımı ile basit ama kaliteli olur. Ayrıca, aşırı doldurma ve anlamsız harcamalardan kaçınmak gerekir. Lüks yatak odası iç tasarımı aynı zamanda rahat, dağınık olmayan, iyi organize edilmiş bir alan anlamına gelir. Tamamen yenilenmese bile yatak odanıza sıcaklık ve zarafet katmak için yatak odanızın dekorasyonunda modern ve lüks detaylar kullanın.

Şık bir kilim, ipek ya da kadife yastık, yumuşak bir battaniye düşünün. Yatağınızı çerçeveleyen aynalar biraz çekicilik katar ve önüne yerleştirilen lambalar bunu daha da göz alıcı yapar. Yatak odanızın iç dekorasyonunu aynalarla güçlendirin çünkü aynalar bir alanı olduğundan daha büyük hissettiriyorlar.

Son olarak, ilham veren lüks ev tasarımı ve dekorunun merkezinde güzel bir halı vardır. Halıya nerede ihtiyacınız olduğuna karar verin, alabileceğinizin en iyisini alın ve en uygun yere yerleştirmeye özen gösterin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.