Evinizde sevdikleriniz ve misafirlerinizle en çok zaman geçireceğiniz yer salonlardır. Evin yaşam alanını oluşturan salonlar aurası ve dekorasyonu ile sizlere enerji veren yerler olmalıdır. Bu enerjiyi oluşturacak tasarım ve mobilyalar da önem kazanır. 2022 yaşam odası trendleri sizlerin yaşam alanınıza enerji katacak tarzlar yansıtıyor.

Modern Yaşam Odası Tarzları

Salonların en önemli argümanları koltuk takımlarıdır. Bu anlamda en modern koltuk takımları ile salonunuzdaki en büyük enerji kaynağınız oluyoruz. Son moda ışıldayan koltuk takımları içinizi aydınlatıyor. Salonların dekorasyonun da en önemli alanı oturma grupları oluşturur. Bu gruplar aynı zamanda sizlerin tarzınızı yansıtır. Seçtiğiniz modern oturma gruplarının yanında size hitap eden uyum sağlayacak parçaları seçmeniz günlük yaşam alanlarınızın en cıvıl görüntüsünü verecektir.

Günlük yaşamınızda en çok zaman ayırdığınız salonlarınızın dekorasyonu girişinden itibaren yeniden yazılıyor. İçeriye attığınız adım ile içinizi ferahlatan, aydınlık veren ve ruhunuza işleyen bir tasarım sizlerin günün yorgunluğunu atacağınız yer salonların konforu da önem arz eder. Popüler koltuk takımlarının yanında konfora önem verenler diğer taraftan dekorasyona önem verenler bulunur. Bu anlamda modern koltuk takımları herkesi aynı yerde, aynı zevklerde buluşturan modern çizgiler sunuyor.

Modern Çağın Koltuk Takımları

Yıllar geçmesine rağmen son moda modern koltuk takımları kendisini gösterir. Salonunuzu dolayısıyla takımınızı tamamlayan parçalar ayrıntı ister. Modern koltuk takımlarının dinamik detayları ile uyum sağlayacak nadide parçaları bulmanız da kolaylaşır. Başından itibaren vermiş olduğunuz dekorasyon ve tasarım kararı evinizin havasını da değiştirirken modern çağın aurasını da yakalamış olursunuz.

Evinizde ve salonunuzda atacağınız yenilik adımları, yeni modern takımlar ile evinizin diğer eşyalarına da yansır. Bu aşamadan sonra salonunuza ayak uydurmak isteyen bir yemek odası takımı sizi bekler. Oturma grubuna ayak uyduracak yemek odası takımı aynı güzellikleri sunmalıdır. Salonunuzun zemini, halınız, oturma grubu kadar yemek odasının ve dolayısıyla perdelerinde birbirine uyum içinde olması gerekir.

Evlerin sevdikleriyle vakit geçirdikleri yemek masaları ve salonlar modern tarzları kadar çağı da yakalaması gerekir. Kendinizi ve ailenizi şımartacak güzelliklerdeki mobilyalar berjeri, koltukları ile bütünleşir ve sizin isteğinize göre salonda yerini alır. Tasarımda salonun büyüklüğü ile grupların alanı kaplayacağı yerde önem arz eder. Büyük salonlarda oturma grupları daha rahat bir sunum yaparken küçük salonlar için daha küçük oturma grupları ile geniş alanlar yaratmakta önemlidir.

Yaşam Odalarının İnce Detayları

İnce detayları ile modern çizgilere sahip oturma gruplarının önüne koyacağınız sehpalarda birbirlerini tamamlamaları açısından önemlidir. Yine burada en çok dikkat edilmesi gereken aile sinemalarının oynanacağı geceler oluyor. Salonunuzun tamamlayıcı TV ünitesi evinize, salonunuza, yemek odası takımınıza da ayak uydurması, renkleri ile uyum sağlaması gerekir.

Salonunuzu dekore ederken dikkat edeceğiniz hususlar da bulunur. Burada sizin kişisel zevkleriniz ve seçimleriniz ön plana çıkarken oturma grubu ile diğer eşyaların da konumlandırılması önem arz ediyor. Eşyalarınızın büyüklüğü ile salonun ebatları temanın yansıtılmasında önemlidir. Burada yerleştirmeler de gözünüze yumuşak bir tarzda olmalı ve kullanım rahatlığı vermelidir.

Salonunuzda en büyük göze çarpan yer zemini, halınız ve perdelerinizdir. Bu anlamda koltuklarınızın rengi ile uyum sağlaması gerekir. Salona attığınız adım ile içinizi ısıtacak ve ferahlatacak renkler sağlanmalıdır. Ayrıca odanın en çok vakit geçirilecek olan oturma gruplarının rengi ile kumaş türü de önem kazanır. Hemen kirlenmeyen ve temizliğinin de kolay olduğu kumaş türleri günümüzün en popüler Modern Oturma Gruplarında kullanılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.