Klasik bir yatak odasından ziyade yıllar sonra aynı modernliği koruyacak yatak odaları sizlerin tarzınızı yansıtıyor. Aynı modern dekorlardan sıkılmanız mı? Odanıza şıklık veren çağdaş yatak odaları size sıcaklık katıyor. Gerçekten modern ve estetik yatak odalarının yaratımında Area Mobilya en sıcak dokunuşların altına imza atıyor.

Güne mutlu ve zinde başlamanın yolu kesintisiz ve rahat bir uykudan geçer. Nitekim mobilya tasarımında şeytan ayrıntıda gizli denilir. Bu anlamda önemli ayrıntılara imza atan tasarımcıları ile tüketicilerin taleplerine en doğru yanıtları veren mobilya üretimi ile ön plana çıkan Area yatak odaları takımlarında da kendisinden söz ettiriyor.

Marcelo Yatak Odası

Area Yatak odaları en modern haliyle sizlere yön veren tasarımlar sunuyor. Onlarca çeşit üründe size özel bir yatak odası takımı mutla vardır. En modern haliyle Marcelo yatak odası takımı modern karyolası ile sizleri şaşırtacak kadar cazip. Laciverti altın rengi ile bütünleştiren odanın aynalı gardırobu ise tüm elbiselerinizi alacak kadar geniş. Minimalist yaklaşım ile modern yatak odasını aynı anda hissettirecek tarzının en modern hali Marcelo Şifonyer ile kendisini gösteriyor. Yatak odalarının olmazsa olmazı Marcelo Komodin ahşap dokunuşu ile farklı tasarımı sizleri yatak odası fikirlerinizde uyanışlara neden olacak tarzdan. Lacivert, kahverengi ile gold renklerin cümbüşü en rahat yatağı ile sizlere kesintisiz uyku verecek konfor sağlıyor.

Yatak odası takımınız ile tasarımından sıkıldıysanız, yenilemek istiyorsanız atacağınız adımlar uzun yıllar aynı dekora sahip olacağınız anlamına gelir. Bu anamda yaratıcılık önemlidir. Öyle ki, modern yatak odası fikirleri ve çağdaş mimari, yatak odasında bir stil ifadesi sunar. Sizi mutlu edecek, doğru yatak odası tasarımında başarı, doğru malzemeleri, renk kombinasyonlarını kullanmaya ve eski ile yeninin etkili bir karışımıyla sonuçlanan şık bir tasarımı seçmeye bağlı olur.

Çağdaş yatak odaları söz konusu olduğunda minimalist yaklaşımlar ön plana çıkıyor.  Bu sebeple günümüzde moda aşırı tasarımdan kaçınmak oluyor. Çok modern ya da çok sade bir yatak odası kişileri kendi evlerinden ziyade bir hastane, klinik yada bir otel odasında olma hissi verebiliyor. Bu anlamda odaya ilgili artırmak için doku, ahşap dokunuşlar ve güzel bir aydınlatma ile dengeleme yapılabilir.

Modern Yatak Odası Fikirleri

Mobilyalar bir kenara kişilerin kullandığı kumaş ve tekstiller ile duvar renkleri yada duvar kağıtları önemlidir. Bu anlamda odaya ilk girişte göze çarpan bunlardır. Sonraki dönemde ise yatak odası başlığı ve arkasından gardırop izlenimlerde kendisine yer bulur. Modern Yatak odası fikirlerinin oluşması ile tasarımı sonrasında üretimi için tüketicilerden alınan talepler doğrultusunda önemli adımlar atılıyor. Bu anlamda uzman ellerde tasarlanan ürünler yılların tecrübeli ustalarının elleri ile birleşiyor. Area modern ve estetik anlayışınıza uygun yatak odaları bu aşamada ortaya çıkıyor.

Gardırobunuzdaki elbiseler çok renkliyse bu durum yatak odanıza da yansıyor. Bu tamamen renkli olan kişilerin tercihidir. Sizlerin bir anlamda uyku sığınağı olan yatak odaları sizin özel mabediniz. Burada tamamen sizin isteğiniz, sizin ihtiyaçlarınız, sizin ruh haliniz önem taşır. Bu sebeple daha cesur adımlar atabilirsiniz. Yatak odalarının dekoru ve yenilenmesi gibi hususlarda ilk etap mobilyalardır. Bu mobilyaların odanızın büyüklüğüne göre seçmeniz, yerleşimine karar vermeniz gerekir. Eski ile yeniyi karıştıracaksanız eski mobilyalarınıza uyumlu modeller seçme eğilimine gitmeniz gerekir.

Yatakları gösterişli kılan yatak başlarıdır. Büyük, süper boyutlu yatak başı fikirleri bir süredir gündemde ama tarz gelişiyor. Renkli mat desenler, parlak monoton dokuların yerini aldı ve şekiller daha karmaşık hale geldi. Dikdörtgenin yerini, adeta başlı başına birer sanat eseri olan eğriler ve serbest biçimli asimetrik parçalar almış durumda. Bu yüzden klasik yatak odası başlıkları bulmanız zor. Ancak size özel tasarımlar ile ruhunuza işleyen yatak odası, başlığı ve diğer mobilya ürünleri ile bütünlük sağlayacak konfor bütünlük verecektir.

Yatak Odalarında Duvar Kağıtları

Yatak odalarının aydınlat fikirleri ruh halinizi yansıtan diğer öğelerden. Şık bir armatür sizin işinizi fazlasıyla burada görecektir. Ancak kitap okuma ve diğer işlerinizde ihtiyacınız olan aydınlatmayı yatak başlığınıza montaj edilmiş lüks lambalar eşliğinde yapabilirsiniz. Dilerseniz komedin üzerine koyacağınız farklı aksesuarlara sahip lambalarda en güzel haliyle yatak odanızı yansıtır. Estetik ve aynı zamanda işlevsel aydınlatma için düşük ve atmosferik olması önem taşıyabilir.

Yatak odanızda beş duvar bulunur. Burada düz beyaz yatak odaları sıradan klasik bir renk sağlar. Ancak yaratıcı duvarlara sahip olmak için duvar kâğıtları kullanabilirsiniz. Tasarımda odanızın büyüklüğü önemlidir. Çok küçük odalarda gardırop ile yatak alanı kapatır. Bu anlamda alanı geniş göstermek için ayna kullanılabilir. Aynı zamanda kapının üzeri duvar ile aynı duvar kâğıdıyla kaplanabilir. Bu durumda kapı görünmez ve alan kendisini daha büyük hissettirir hale gelir. Hatta tavanı duvar kâğıdı ile kaplamanız tasarımda daha akıllı bir yol olabilir. Ancak son moda tasarımlarda iç mimarların tavanları da duvar kağıdı ile kapladıkları ve desenli boyalar yaptıkları görülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.