Evde en çok zaman geçirilen yer salonlardır. Ailecek veya arkadaşlarla geçirilecek bu zamanda ortamın enerjisi çok önemlidir. Keyifle vakit geçilecek bir oturma alanı dekore etmek yaşam kalitesini kat kat arttır. Odayı baştan yaratmak için koltuk seçimi güzel bir ilk adımdır. Bu adımı atarken çağı yakalamak ise evinizin tarzını ileri taşır. Son trendlere uygun mobilyalar seçmek isteyenler için modern koltuk takımları en güzel parçalardır.

Son modanın evinizde estetikle ışıldamasını istiyorsanız sizler için de en iyi tercih bu koltuk takımlarıdır. Koltuk seçerken tarzınızı baştan belirlemiş olmak dekorasyonda kararsızlık yaşamanızı önler. Modern koltuk takımları ile uyum sağlayacak parçaları seçmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede koltuklarınızı dekorasyonun merkezi olarak görüp yaşam alanınızı zevkinize hitap edecek şekilde düzenleyebilirsiniz.

Modern Koltuk Takımları İle Çağı Yakalayın

Salonunuzu dekore ederken seçebileceğiniz pek çok tarz var. Bu tarzlar arasında en popüler olan şüphesiz ki çağdaşlığın simgesi modern stildir. Modern çizgileri olan bir koltuk seçimi yapmak evinizde son modaya uymanızı sağlar. Bazı dekorasyon tarzlarında tamamlayıcı parçaları bulmak çok zorlayıcı olabilir. Dinamik detayları barındıran modern koltuk takımları ile uyum sağlayacak parçaları bulmanız ise daha kolaydır.  Bu tarz bir dekorasyona karar verdiğiniz de evinizin havası çağı yakalamaya anında başlar.

Koltuk takımı ile başlatacağınız bu değişime diğer mobilyalar da eşlik eder. Bu tarzda konfora da çok önem verilir. Rahatlık ve şıklığı evinizde kolayca yansıtabilirsiniz. Modern koltuk takımları ile başlatacağınız yenilik hareketi evde yaşayan herkesin ruh halini olumlu etkiler. Ferah çizgilerin hâkim olduğu bu oturma alanlarında zamanın nasıl geçtiği anlaşılmaz.

Evinde Çağdaş Şıklık İsteyenlere Öneriler

Evinizde yeniliğin çanları çalmaya başladıysa mutlaka önerileri araştırıyorsunuzdur. Çağı yakalayarak kendinizi ve ailenizi şımartmak istediğinizi biliyoruz. Bu yüzden seçtiğiniz modern koltuk takımları arasında beklentinize en uygun olanı seçmeye dikkat edin. Örneğin koltuğunuzu tamamlayacak berjer seçeceksiniz diyelim. Bu berjeri ve diğer koltukları ailenize uygun seçmelisiniz. Seçim yaptıktan sonra salonunuza koltuğu nasıl konumlandıracağınızı düşünebilirsiniz.

Geniş salonlar için oturma gruplarının duvara dayanması önerilmez. Ortamı dolu ve zengin gösterecek şekilde odanın merkezine koltukları konumlandırın ve etrafında dekorasyon hareketi başlatın.

Koltuğun önüne eklenecek uyumlu bir orta sehpa iyi bir tercih olabilir. Sinema gecelerinin baş tacı olacak TV üniteleri de modern çizginize uyum sağlayacaktır. Koltuklarınızın detaylarına göre gümüş veya gold ayrıntılı seçimler yapmaya gayret edin. Bazı salonlarda bu renkler beraber de kullanılmaktadır. Son moda olan bu ayrıntıyı yakalayarak dekorasyona çağdaş bir şıklık katabilirsiniz.

Salon Dekore Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

Modern koltuk takımları konumlandırırken kapı ile mobilyaların çok yakın olmamasına dikkat etmelisiniz. Yine aynı şekilde salona girecek doğal ışığı kesmeyecek şekilde yerleşim yapmak önemlidir. Konsol ve TV ünitesi gibi parçaları buna göre yerleştirmelisiniz. Eğer seçtiğiniz mobilyalar açık renkli ise üzerine koyu renkli kırlent yastıklar seçebilirsiniz. Halınızda da koyu renklerin asaletinden yararlanabilirsiniz. Ancak koltuklarınız ve odadaki diğer büyük parçalar koyu renkli ise duvar renklerine dikkat etmelisiniz. Duvar renklerinde koyu renk seçerseniz mobilyanız kendisini gösteremez. Bu yüzden renk seçimlerinde tezat tonları tercih etmeye dikkat edin.

Birbirine tezat renklerden hoşlanmıyorsanız pastel tonların zarafetinden yararlanabilirsiniz. Koltuklarınızı duvara dayayarak kullanacaksanız koltuk üstündeki boşluğa raf ekleyebilirsiniz. Bu rafların üzerinde odadaki şıklığı arttıracak çerçeveler ve objeler ekleyebilirsiniz.

Dekorasyonu Tamamlayacak Parçalar

Salon dekorasyonunu tamamlayacak önerilerle modern koltuk takımları daha da iyi gözükür.  Koltuk takımızın yanına veya önüne sehpa ekleyebilirsiniz. Bu hem ortamı dolu ve gösterişli gösterir hem de işlevsel bir öneridir.

Çağdaş tarz ile uyum sağlayacak büyük salon çiçekleri ile ortama sıcaklık katabilirsiniz. Her yerde eşya olmasın ama salonum şık görünsün diyenlerdenseniz size de önerilerimiz var. Salonda bir okuma köşesi veya sergileme köşesi yapabilirsiniz. Bir lambader ile bir berjer şık bir köşe sağlar. Aynı zamanda bir konsol üzerine eklenecek güzel detaylar da yaşam alanını büyüleyici hale getirebilir.

Dekorasyon yaparken perde ve halıya dikkat etmekte yarar var. Perde seçimi yaparken yine modern çizgilerden kaçmamak gerekir. Kendinden desenli ve parıltı detaylı açık renk perdeler koyu renk koltukların arkasında güzel bir fon oluşturur. Eğer koltuklarda açık renk tercih ettiyseniz perdeleri biraz daha koyu renk seçebilirsiniz. Ancak odanızın doğal ışık almasını engelleyecek tonlardan uzak durmanızda yarar var.

Ruhunuzu Yansıtacak Minik Dokunuşlar

Bu noktada modern koltuk takımları arasından yaptığınız koltuk takımı seçimini özelleştirme vakti gelmiştir. Koltuğunuzun üzerine asimetrik şekilde atacağınız bir örtü dahi odaya bambaşka bir enerji katar.

Şıklığı ve asaleti çağdaş tarzımla birleştirmek istiyorum derseniz inci detaylarından yararlanabilirsiniz. Orta sehpanızın üzerine koyacağınız şık bir şamdan odaya derinlik katacak güzel bir ayna ufak ama etkili dokunuşlardır. Aydınlatma seçeneklerinde ise göz yormayan ancak ortamı da ferah gösteren doğal tonlar seçin. Avizenizde abartıdan kaçmayın. Şıklığınızı ve tarzınızı gösteren dokunuşlarla ortama kendi ruhunuzu katabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.